Pracownia muzyczna (Podzamcze 1A)

Pracownia muzykoterapii to miejsce, którym uczestnicy mogą wyzwolić swój potencjał twórczy , energię , i rozkoszować się muzyką na wszelkie sposoby.
Oddziaływaniem terapeutycznym w tej pracowni jest muzyka (muzykoterapia) pobudzająca wyobraźnię która wpływa korzystnie na kojarzenie , ma zdolność wzbudzania emocji , zaspokaja potrzebę ekspresji emocji i zabawy. Pobudza potrzeby estetyczne i poznawcze uczestników. Muzyka w sposób dynamiczny zmienia słuchacza , przekazuje napięcie , pobudza do działania , do skupiania uwagi , skłania do wzruszeń.
Zajęcia z muzykoterapii przygotowują i usprawniają osoby niepełnosprawne do samodzielnego wykonywania podstawowych czynności życiowych , uczą radzenia sobie ze stresem , z monotonią , oswajają z życiem w środowisku innych ludzi.
Uczestnicy chętnie biorą udział w zabawach ruchowych. Tańczą , śpiewają , grają na prostych instrumentach muzycznych (instrumentarium orffa) , oraz grę na dostępnych instrumentach (keybord, cymbałki, gitara ). Uczą się nowych piosenek słuchając innych wykonawców.
Słuchając muzyki wyciszającej znajdują spokój i harmonię. Poznają wiele form i metod wyrażania swoich emocji, przeżyć, doskonalą swoją dykcję oraz słuch.

WIRTUALNA PANORAMA